Ożyw swoje wnętrze
oryginalny design, coś co podkreśli Waszą indywidualność - dla wymagających i szukających czegoś innego ciągle realizujemy nowe niekonwencjonalne projekty.

Archiwum

2006-11-22
Stylowe kinkiety

Kilka nowych projektów kinkietów w tym roku: kinkiety stylowe i designerskie
głównie wykonywane na zamówienie w dowolnych kolorach, wg projektu.
Oświetlenie tradycyjne lub halogenowe.

Kinkiet stylowy

Kinkiet stylowy

kinkiet designer

Kinkiet designerski

2006-09-06
Entuzjaści ręcznej roboty - Rzeczpospolita 22.09.06 Nr 222

Rzeczpospolita 22.09.06 Nr 222
POMYSŁ NA BIZNES - TEMAT TYGODNIA Entuzjaści ręcznej roboty

Więcej w tej branży entuzjastów niż malkontentów, gdyż możliwości są nieograniczone. Rękodziełem jest zarówno kowalstwo artystyczne, pieczenie oryginalnych pierników, jak i wykonywanie biżuterii czy ceramicznych lamp. Ważne jest tylko, by produkt był wykonany ręcznie
(c) ANDRZEJ JACYSZYN

Rękodzieło kojarzy się w Polsce z twórczością ludową, czyli z wytworami zręcznych dłoni rzeźbiarza z zakopiańskich Krupówek lub koronczarki z beskidzkiego Koniakowa, albo też z masowo produkowanymi wyrobami, jakie można kupić w Cepelii. Ale na rynku działają też projektanci i wykonawcy ozdób, lamp, naczyń ceramicznych, małych mebli, bibelotów. To entuzjaści, których firmy wyrosły z hobby. Sprzedają w galeriach, sklepach pamiątkarskich i w Internecie. Współpracują z sieciami marketów, architektami wnętrz, restauracjami i kwiaciarniami. Najczęściej są to młodzi ludzie z dużych miast - czyli przeciwieństwo dziergającej na szydełku kobiety w chuście na głowie. I to oni zarabiają na rękodziele najwięcej. Wolą nazywać rękodzielnictwo małą manufakturą. Podchodzą do tej działalności z dużym optymizmem.


Świetlana przyszłość

 

Przygodę ze sprzedawaniem własnych projektów rozpoczął Miłosz Idzikowski. Jeszcze przed trzema laty był dobrze opłacanym dyrektorem ds. marketingu. Miedziane, zdobione sztucznym tworzywem lampy projektował i wykonywał po pracy, wieczorami i w weekendy. Tak przez pierwszy rok funkcjonowała jego firma Bloomlight Studio.

- Gdy zorientowałem się, że oryginalne lampy, nie do kupienia w żadnym sklepie z oświetleniem, mają powodzenie i jestem w stanie z ich sprzedaży utrzymać rodzinę, zrezygnowałem z etatu - mówi Miłosz Idzikowski.

Współpracuje także z innymi projektantami. Dzięki artystce Małgorzacie Młynarz jego firma znalazła się na prestiżowej wystawie Elle Decoration w konkursie Prodeco. Brała też udział w wystawie miesięcznika "Światło" na poznańskich targach branżowych.

Oprócz wyrobów Bloomlight na wystawach, w tym na Prodeco, wyróżniają się też projekty małżeństwa Moniki i Macieja Szaciłło. Z powodzeniem prowadzą pracownię ceramiki w Warszawie, gdzie ręcznie wykonują lampy.

- Mąż nie nadąża z zamówieniami - mówi Monika Mrozowska-Szaciłło. - Właśnie wykonał serię lamp dla jednego z hoteli. Na bieżąco robimy setki atestowanych mydelniczek do sklepów z akcesoriami łazienkowymi. Teraz zastanawiamy się nad projektem oryginalnej zastawy stołowej na życzenie warszawskiej restauracji. Choć ceramiką zajmują się oboje, pani Monika wskazuje na męża.

- Niezwykły efekt kolorystyczny, jaki uzyskujemy choćby przy ceramicznych elementach lamp, zawdzięczamy wiedzy Maćka o związkach chemicznych. On sam miesza składniki i uzyskuje mieszanki na bazie porcelitu (jasnej gliny). W odpowiedniej temperaturze wypalania nabierają one ciepłych, pastelowych barw. W tym chyba tkwi tajemnica sukcesu....

MONIKA JANUSZ-LORKOWSKA

2006-05-18
Konkurs Śląska Rzecz

Lustro Petalo wyróżnione w konkursie Śląska Rzecz organizowanego przez
Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.
Lustro z oświetleniem

Projekt graficzny:muamua design
Studio Bloomlight: lampy miedziane, żyrandole, stylowe lampy, lampy wiszące, lampy stojące, kinkiety, lampy sufitowe, lampy do domu z bali